| Model | PAQ65D48-2518 | PAQ65D48-3318 | PAQ65D48-3325 | PAQ65D48-5033 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Input voltage range | DC48V (DC36~76V) | |||||||||||||
| Output voltage | 2.5V | 1.8V | 3.3V | 1.8V | 3.3V | 2.5V | 5.0V | 3.3V | ||||||
| Output current | 15A | 17A | 15A | 17A | 15A | 17A | 13A | 16A | ||||||
| Maximam Output power (Po1+Po2) | 37.5W | 49.5W | 49.5W | 65W | ||||||||||
| Maximam Output current (lo1+lo2) | 18A | |||||||||||||
| Output voltage adj range | ±10% | |||||||||||||
| Efficiency (typ.) | 86% | 86% | 87% | 90% | ||||||||||
| Cooling | Convection cooling or Forced air | |||||||||||||
| Options |
| Safety standards | UL1950 · CSA950 · EN60950 (proposed), CE marking applied | |||||||||||||
| Dimensions (W x H x D mm) | 36.8 x 8.9 x 57.9 (lead pin length excluded) | |||||||||||||
Product lineup
|---|---|---|---|---|---|
| PAQ65D48-2518 | Vo1 | 2.5V | 15A | 37.5W | 18A |
| Vo2 | 1.8V | 17A | |||